Czytanie to bardzo fajna sprawa i należy czytać jak najwięcejCzytanie to bardzo fajna sprawa i należy czytać jak najwięcej. Nie tylko dla siebie, ale również dla dzieci, które dzięki temu mogą nauczyć się wiele fantastycznych rzeczy. Jedną z bardzo ciekawych pozycji jest książka Wieczór gwiazdkowy na placu budowy Rinker Sherii Duskey (https://www.taniaksiazka.pl/wieczor-gwiazdkowy-na-placu-budowy-sherri-duskey-rinker-p-1304861.html). Kiedy zima powoli zaczyna zaglądać nam za okna, to warto zapoznać się z lekturami, które dotyczą właśnie tej pory roku. Z reguły, kiedy na dworze gości piękne słońce i dzieci mogą dłużej siedzieć na dworze raczej nie sięgamy po lektury, które kojarzą nam się z mrozem. Ale kiedy tylko szron zagości powoli na naszych oknach, to czas przypomnieć sobie o tym, że już niedługo będziemy cieszyli się z nadejścia gwiazdki.

Bajkowe przygody na placu budowy

Rinker Sherri Duskey na nowo wita się z czytelnikami zabawnymi przygodami maszyn budowlanych do których należy zaliczyć koparkę, betoniarkę, wywrotkę, dźwig. Wiele osób zna już te bajkowe postacie za sprawą książki „Snów kolorowych, placu budowy”. Jeżeli ktoś miał do czynienia z tą książką, to na pewno bardzo chętnie chwyci za kolejną część, która tym razem przenosi nas na przedświąteczny plac budowy, gdzie maszyny zaczynają przygotowania do Gwiazdki. Pomimo tego, że na dworze mróz szczypie w policzki i uszy i bardzo szybko robi się ciemno, to one z wielką radością podchodzą do swojej pracy. Zimowa sceneria nie przeszkadza temu, że betoniar razem z koparką i pozostałą częścią drużyny miesza, przerzuca, kopie i wykonuje inne, bardzo ważne prace budowlane.

Niespodzianka dla…

No ale dlaczego maszyny budowlane tak zawzięcie pracują? Jak się okazuje, nim zabłyśnie pierwsza, wigilijna gwiazdka na niebie i wszyscy będą mogli cieszyć się z wesołej atmosfery, maszyny budowlane będą musiały przygotować pewną bardzo ważną niespodziankę. Dla kogo? To jest właśnie tajemnica, którą należy rozszyfrować czytając tą bardzo wesołą książkę. Im dalej, tym więcej tajemnic ta bardzo sympatyczna książka będzie przed nami odkrywać. Wielu rodziców razem z dziećmi cieszy się, że już 13 listopada 2019 roku ta książka trafi na półki opowiadając o dalszych losach dźwigu, koparki, wywrotki i innych maszyn budowlanych. Jest to idealna propozycja dla tych rodzin, gdzie dzieci fascynują się placami budowy. Nie tylko dla małych kierowników budowy, ale również dla kierowniczek, które razem ze swoimi kolegami razem z bajkowymi przyjaciółmi będą przeżywać ich przedgwiazdkowe przygody w książce. Jest to idealna lektura na zimowe wieczory dla rodziców i dla dzieci, które chcą w bardzo przyjemny i pozytywny sposób zakończyć dzień przed pójściem spać.

Christmas obraz autorstwa freepik - www.freepik.com